Paskelbta: 22 gruodžio, 2020 Paskelbtas: miglaz09 Komentarai: 0

Spalvos vaidina didelį vaidmenį mūsų gyvenime, daro įtaką nuotaikai ir emocijoms. Kokių spalvų drabužius dėvime, daug priklauso nuo mūsų psichinės ir emocinės būsenos, spalvos tampa mūsų vidaus atspindžiu. Jos yra tarsi vizualus stimulas: gali įkvėpti ir suteikti energijos, sukelti agresiją ar aistrą, nuraminti. Tad ką jos sako apie mus?

Kaip paukščiams reikalingos ryškios plunksnos, kad pritrauktų tinkamą partnerį, taip ir žmonėms reikia spalvotų drabužių. Jais puošiame savo kūnus, kad išsiskirtume, atrodytume patrauklesni

Elephantjournal.com rašo kvalifikuota jogos ir tibetietiškos meditacijos trenerė, dvasinė mokytoja Alex Myles.


Dažnai pasirenkame vilkėti tų spalvų drabužius, kurios mums labiausiai patinka. Ir nė nesusimąstome, kad tai susiję su mūsų psichine ar emocine būsena. Tai veikiausiai paaiškina ir akimirkas, kai vieną dieną tie patys drabužiai mums „limpa“ ir juos vilkėdami jaučiamės puikiai, o kitą dieną nė už ką nesinori jų dėvėti.

A.Myles teigimu, drabužių spalva gali atskleisti ir stipriąsias, ir silpnąsias žmogaus puses, daug pasakyti apie mus kaip asmenybę ar išduoti, kaip jaučiamės. Yra spalvų, kurių nemėgstame – galbūt dėl to, kad jos simbolizuoja silpnumą ir asocijuojasi su blogomis emocijomis, o galbūt dėl to, kad viena ar kita spalva yra visiška mūsų asmenybės priešingybė.

Tiesa ir tai, kad mūsų aprangą lemia ir metų laikai. Vasarą mėgstame šviesesnes spalvas, žiemą – tamsesnes. Drabužiai gali suteikti pasitikėjimo – jei jaučiamės patogiai ir gerai juos vilkėdami, atitinkamas mūsų elgesys ir nuotaika atsispindi išorėje. Daugelis žmonių reguliariai keičia spalvas, tačiau jei vis grįžtate prie tos pačios ir ji jums leidžia jaustis itin patogiai, vadinasi, ji geriausiai atspindi jūsų asmenybę.

Pasak A.Myles, pasirenkamos spalvos atspindi kiekvieno mūsų energetinį lauką. Jį galima subalansuoti, tereikia paįvairinti aprangos spalvas – esamas sumaišyti su tomis, kaip patys norėtumėte jaustis.

Taigi ką apie jus sako drabužiai, kuriais vilkite šiandien? Atsakymai – trumpame A.Myles spalvų gide.

Juoda spalva. Niekada neišeinanti iš mados ir viena dažniausių žmonių pasirenkamų dėvėti spalvų. Ji simbolizuoja jėgą, galią, rafinuotumą, eleganciją, norą kontroliuoti. Juoda spalva – analitinio mąstymo, nepriklausomybės ir stiprios valios simbolis.

Mėlyna spalva. Simbolizuoja pasitikėjimą, pozityvumą, taiką ir ištikimybę. Mėlyną spalvą mėgstantys žmonės yra lengvai bendraujantys, šmaikštūs, turintys gerą humoro jausmą, nepriklausomi, apsisprendę gyventi pagal savo taisykles ir įsitikinimus. Pasak specialistų, mėlynos spalvos gerbėjai yra kūrybiškesni, platesnio požiūrio ir linkę tyrinėti. Teigiama, kad ši spalva taip pat simbolizuoja atvirumą, rimtį ir ramybę.

Pilka spalva. Pusiausvyros ir neutralumo spalva. Ją pasirinkę žmonės gali demonstruoti rafinuotumą, tačiau per daug pilkos spalvos gali tapti ženklu, kad esate abejingi, linkę į depresiją ir apatiški. Miksuojama su kitais šviesiais atspalviais pilka spalva gali atpalaiduoti, o šalia esančius – nuraminti.

Ruda spalva. Ši spalva siejama su autentiškumu, patikimumu ir pasitikėjimu. Rudus drabužius mėgstantys žmonės vertinami kaip emociškai tvirti, protingi, harmoningi.

Žalia spalva. Gamtos ir plačių erdvių simbolis. Žalia spalva ramina, skatina giliau kvėpuoti, yra siejama su kilnumu, gijimu, žvaliu protu. Šios spalvos drabužius vilkintys žmonės yra charizmatiški, jiems labai rūpi kitų jausmai.

Oranžinė spalva. Ši spalva siejama su pozityvumu, energija, noru socializuotis ir interaktyvumu. Oranžinius drabužius mėgstantys žmonės patinka aplinkiniams, jie labai lengvai bendrauja ir nesunkiai susiranda naujų draugų.

Rožinė spalva. Ši spalva asocijuojasi su moteriškumu. Kai vyras gerai jaučiasi tiek su vyriškąja, tiek su moteriškąja savo puse, jis gali drąsiai vilkėti rožinius marškinius ar švarką. Rožinė yra besąlygiškos meilės spalva, taip pat ji išduoda norą patikti ir būti mylimiems.

Violetinė spalva. Prabangi spalva, kuri gali būti traktuojama kaip gerovės, ištikimybės ir romantikos simbolis. Violetinės spalvos drabužius mėgstantys žmonės pasižymi stipria intuicija, yra dvasingi, meniški, kūrybingi ir jautrūs.

Raudona spalva. Jei norite išsiskirti ir sulaukti dėmesio, vilkėkite raudoną! Ši intensyvi, drąsi ir dominuojanti spalva simbolizuoja aistrą, agresiją, jausmingumą ir užsidegimą. Ji suteikia pasitikėjimo savimi. Tai energijos ir gyvenimo simbolis.

Geltona spalva. Suteikia energijos ir pakelia nuotaiką. Ši spalva skatina sumanumą ir įkvepia, tad ją labai tinka vilkėti, kai prisireikia postūmio kokiam nors darbui užbaigti ar gerai išlaikyti egzaminus. Geltonos spalvos drabužius dėvintys žmonės pasižymi racionaliu protu, geba susikaupti, būti nuoseklūs ir logiški.

Balta spalva. Tyrumo, gėrio, švaros ir paprastumo spalva. Ji teigiamai veikia aplinkinius. Baltus drabužius vilkintys žmonės yra atviri, drąsūs, nuoširdūs ir savimi pasitikintys. Sakoma, kad vyrai baltais džinsais vilkinčias moteris vertina kaip pasitikinčias savimi ir patenkintas savo kūnu.


Kad ir kaip ten būtų, spalvų gido autorė pataria visada rengtis taip, kaip patys norite, nepaisant to, kaip atrodysite kitiems. Žinojimas, kokį poveikį daro spalvos, leis labiau pažinti save ir truputį geriau suprasti aplinkinius.

Palikite komentarą